Özel Yurtları Tercih Etmek için 6 Neden

Tebrikler sevgili arkadaşlar! Eskişehir sizin önümüzdeki yıllardaki yeni memleketiniz olacak. Sıra geldi huzurla konaklayabileceğiniz bir yer bulmaya.

Kafası karışık kız öğrenci

Kalacak yer seçme aşamasında öğrenciler, özel yurt, kredili yurtlar kurumu (kyk), apart veya ev arasında seçim yapmaktadırlar. Bu noktada özel yurtlar öğrencilere, diğer seçeneklerde yer almayan hizmet ve şartlar sunmaktadır.

Peki nedir bu hizmet ve şartlar?

1-Kampüse yakın olmanın kolaylığını görün

Özel yurtlar, genellikle üniversite kampüslerinin yakınlarında yer alarak, konaklayan öğrencilere kolay ulaşım fırsatı sunmaktadır.

Eskişehir, coğrafi özellikleri bakımından yokuşsuz ve kolay ulaşım sağlanabilen, küçük bir şehir olduğu için öğrencilerin kampüs yakınlarındaki özel yurtları tercih etmeleri, onlar için çok avantajlı olacaktır.

2-Aile evinizi aratmayacak yemekler yiyin

Konaklayan öğrencilere sabah ve/veya akşam olmak üzere yemek hizmeti sunan özel yurtlar, size ailenizin yemeklerini aratmayacak niteliktedir. Bu yemekler, hijyenik yemekhanelerde, kaliteli ürünlerle hazırlanır.

3-Temizliği siz düşünmeyin

Özel yurtlarda sunulan temizlik hizmeti sonucunda odanızı temizlemek için ayıracağınız vakti gerek derslerinize gerekse sosyal yaşamınıza ayırabilirsiniz.

4-Kendinizi güvende hissetmelisiniz

Özel yurtlar öğrencilerin kendilerini güvende hissetmeleri için 7/24 öğrencilerin ve binanın güvenliğinden sorumlu kişiler bulundurmaktadır. Böylelikle öğrenciler ve aileler rahat ve huzurlu hissedebilecektir.

5-Faturalarla uğraşmaya gerek yok

Öğrencilerine elektrik, ısınma, su ve sınırsız internet hizmeti veren özel yurtlarda, faturalarla uğraşmak yerine siz öğrenciler sadece bu hizmetlerden sınırsız faydalanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

6-Deprem ve Yangın Yönetmeliğinin Önemli

 Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı çalışan özel yurt binaları, deprem ve yangın yönetmeliğine uygundur ve sık sık denetlemelerden geçerler. Dolayısıyla siz öğrencilerimiz huzurla konaklayabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen nedenler, konaklama tercihi yapan öğrencilere özel yurtların avantajlarını göstermektedir. Ayrıca özel yurtlara, apartlardan farklı olarak, öğrenciler dışında kimsenin girmiyor olması, öğrencilerin güvenliği için bir avantajdır.

Özel yurtların Kredili Yurtlar Kurumundan (kyk) farkı ise, sunduğu hizmetlerin standartları, odaların hacmi ve konaklama kalitesidir.

Eskişehir gibi bir şehirde öğrencilik yıllarınızı geçireceğiniz için çok şanslısınız. Özel yurtları tercih etmek ise, sunduğu şartlar ve hizmetler açısından, öğrenciliğinizi doya doya yaşamanız için güzel ve avantajlı bir seçenek olacaktır.